Kontakt

Välkommen att kontakta oss på Byrån mot Diskriminering. Du kan skicka e-post till info@diskriminering.se, eller fylla i kontaktformuläret nedan, så tar vi kontakt med dig. Det är alltid kostnadsfritt att vara i kontakt med Byrån mot diskriminering i Östergötland!

Vill du komma i kontakt med någon annan antidiskrimineringsbyrå i Sverige, klicka här.

OBS! Byrån är med anledning av rådande situation med Covid-19 inte tillgänglig för fysiska möten, varken på vårt huvudkontor eller på kontaktcentren i Linköping och Norrköping. Detta gäller till och med den 31 maj 2021.
Kontakta oss i stället via till info@diskriminering.se eller via kontaktformuläret nedan. Vill du komma i kontakt med någon särskild anställd på Byrån, mejla eller ring till den berörda personens mobilnummer. Personalens kontaktuppgifter hittar du längre ner på den här sidan.

Kontor

Norrköping

Linköping

Kontakt

Personal

Asima Skopo

Ekonomiansvarig med ansvar för budget och ekonomiska redovisningar. Asima, tillsammans med Pranvera, är Byråns verksamhetsledare.

Ekonomiansvarig / Verksamhetsledare

011-10 71 31

asima.skopo@diskriminering.se

Pranvera Bahtiri

Byråns jurist, ansvarig för utredning och handläggning av diskrimineringsärenden. Kontakta Pranvera för råd och stöd i individärenden. Pranvera, tillsammans med Asima, är Byråns verksamhetsledare.

Jurist / Verksamhetsledare

0702-15 78 12

011-10 71 31

pranvera.bahtiri@diskriminering.se

Elias Ibrahim

Byråns jurist, ansvarig för utredning och handläggning av diskrimineringsärenden. Kontakta Elias för råd och stöd i individärenden.

Jurist

0763-11 64 64

011-10 71 32

elias.ibrahim@diskriminering.se

Ghyslaine Nindorera

Kommunikatör och volontärsamordnare. Ansvarig för information, samarbeten och presskontakt. Föräldraledig.

Kommunikatör / Volontärsamordnare

011-10 71 32

ghyslaine.nindorera@diskriminering.se

Karin Granholm

Utbildningsansvarig med ansvar för samarbeten, utbildning och föreläsningar.

Utbildningsansvarig

0702-16 34 36

011-10 71 32

karin.granholm@diskriminering.se

Miriam King

Utbildare med ansvar för utbildning och föreläsningar.

Utbildare

0702-14 07 81

011-10 71 32

miriam.king@diskriminering.se

Ellen Söderström

Projektledare för Koll på jobbet - kunskaper och verktyg till ungdomar på yrkesförberedande gymnasieprogram om diskrimineringsfrågor och mänskliga rättigheter.

Projektledare Koll på jobbet

0760-36 40 81

011-10 71 31

ellen.soderstrom@diskriminering.se

Emma Nilsson

Utbildare för Koll på jobbet - kunskaper och verktyg till ungdomar på yrkesförberedande gymnasieprogram om diskrimineringsfrågor och mänskliga rättigheter.

Utbildare Koll på jobbet

011-10 71 31

emma.nilsson@diskriminering.se