Kontakt

Välkommen att kontakta oss på Byrån mot Diskriminering. Du kan skicka e-post till info@diskriminering.se, eller fylla i kontaktformuläret nedan, så tar vi kontakt med dig. Det är alltid kostnadsfritt att vara i kontakt med Byrån mot diskriminering i Östergötland!

Vill du komma i kontakt med någon annan antidiskrimineringsbyrå i Sverige, klicka här.

Kontor

Norrköping

  • 011 – 10 71 31
  • info@diskriminering.se
  • Byrån mot diskriminering i Östergötland, Torsgränd 15, 603 63 Norrköping
  • Måndag-fredag: 9-16 (lunchstängt: 12-13)
  • Tisdagar (varannan vecka): 9-13

Kontakt

Personal

Asima Skopo

Ekonomiansvarig, budget och ekonomiska redovisningar. Asima är tillsammans med Pranvera Byråns verksamhetsledare.

Ekonomi / verksamhetsledare

011-10 71 31

asima.skopo@diskriminering.se

Pranvera Bahtiri

Byråns jurist, ansvarig för utredning och handläggning av diskrimineringsärenden. Pranvera är tillsammans med Asima Byråns verksamhetsledare. Kontakta Pranvera för råd och stöd i individärenden.

Jurist / Verksamhetsledare

011-10 71 31

pranvera.bahtiri@diskriminering.se

Elias Ibrahim

Byråns jurist, ansvarig för utredning och handläggning av diskrimineringsärenden. Kontakta Elias för råd och stöd i individärenden.

Jurist

0763-11 64 64

011-10 71 32

elias.ibrahim@diskriminering.se

Ghyslaine Nindorera

Kommunikatör och volontärsamordnare. Ansvarig för information, samarbeten och presskontakt.

Kommunikatör / Volontärsamordnare

0702-14 07 81

011-10 71 32

ghyslaine.nindorera@diskriminering.se

Karin Granholm

Utbildningsansvarig med ansvar för samarbeten, utbildning och föreläsningar.

Utbildningsansvarig

0702-16 34 36

011-10 71 32

karin.granholm@diskriminering.se

Miriam King

Utbildare med ansvar för utbildning och föreläsningar.

Utbildare

011-10 71 32

miriam.king@diskriminering.se

Ellen Söderström

Projektledare för Koll på jobbet – Kunskaper och verktyg om diskrimineringsfrågor och mänskliga rättigheter för ungdomar på yrkesförberedande gymnasieprogram.

Utbildare Koll på jobbet

0760-36 40 81

011-10 71 31

ellen.soderstrom@diskriminering.se

Emma Nilsson

Utbildare för Koll på jobbet – Kunskaper och verktyg om diskrimineringsfrågor och mänskliga rättigheter för ungdomar på yrkesförberedande gymnasieprogram.

Utbildare Koll på jobbet

011-10 71 31

emma.nilsson@diskriminering.se