Kontakt

Välkommen att kontakta oss på Byrån mot Diskriminering. Du kan skicka e-post till info@diskriminering.se, eller fylla i kontaktformuläret nedan, så tar vi kontakt med dig. Det är alltid kostnadsfritt att vara i kontakt med Byrån mot diskriminering i Östergötland!

Vill du komma i kontakt med någon annan antidiskrimineringsbyrå i Sverige, klicka här.

Kontor

Norrköping

Linköping

Kontakt

Personal

Asima Skopo

Ekonomiansvarig med ansvar för budget och ekonomiska redovisningar. Asima, tillsammans med Pranvera, är Byråns verksamhetsledare.

Ekonomiansvarig / Verksamhetsledare

011-10 71 31

asima.skopo@diskriminering.se

Pranvera Bahtiri

Byråns jurist, ansvarig för utredning och handläggning av diskrimineringsärenden. Kontakta Pranvera för råd och stöd i individärenden. Pranvera, tillsammans med Asima, är Byråns verksamhetsledare. Föräldraledig.

Jurist / Verksamhetsledare

0702-15 78 12

011-10 71 31

pranvera.bahtiri@diskriminering.se

Elias Ibrahim

Byråns jurist, ansvarig för utredning och handläggning av diskrimineringsärenden. Kontakta Elias för råd och stöd i individärenden.

Jurist

0763-11 64 64

011-10 71 32

elias.ibrahim@diskriminering.se

Ghyslaine Nindorera

Kommunikatör. Ansvarig för information, samarbeten och presskontakt.

Kommunikatör

0702-14 07 81

011-10 71 32

ghyslaine.nindorera@diskriminering.se

Karin Granholm

Utbildningsansvarig med ansvar för samarbeten, utbildning och föreläsningar.

Utbildningsansvarig

070-216 34 36

011-10 71 32

karin.granholm@diskriminering.se

Rickard Johansson

Med ansvar för utbildningar och föreläsningar samt samordnare av Byråns volontärverksamhet

Utbildare / Volontärsamordnare

0760-36 40 81

011-10 71 32

rickard.johansson@diskriminering.se

Ellen Söderström

Projektledare för Koll på lagen - ett arvsfondsprojekt som lyfter frågor om rättigheter, diskriminering och juridik som ungdomar kan ha användning för i sin vardag.

Projektledare Koll på lagen

0762 - 09 99 92

011-10 71 31

ellen.soderstrom@diskriminering.se

Emma Nilsson

Utbildare för Koll på lagen - ett arvsfondsprojekt som lyfter frågor om rättigheter, diskriminering och juridik som ungdomar kan ha användning för i sin vardag.

Utbildare Koll på lagen

011-10 71 31

emma.nilsson@diskriminering.se

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Vill du hålla dig uppdaterad om vår verksamhet? Vårt nyhetsbrev innehåller det senaste om vår verksamhet: nya utbildningar, nyheter, evenemang, rapporter, utlysningar, och mycket mer. Fyll i din e-postadress nedan för att starta din prenumeration.